Güvenlik Sertifikası

Güvenlik Sertifikası Kullanımı Ve Hakları? Güvenlik Sertifikası Nedir?

Güvenlik Sertifikası Nedir?

Güvenlik sertifikası İzmir güvenlik şirketi tarafından alınacak özel bir kurs sonucu sınavlara girilerek alınır. Tüm bu aşamalarda bazı aranılan özellikler, nitelikler bulunur. Bu nitelikler eğer silahlı güvenlik sertifikası alınacaksa eğitim lise ve üstü olmalı,21 yaşını doldurmuş olmalıdır. Silahsız güvenlik sertifikasına müracaat için 8 yıllık İlköğretim veya Ortaokul mezunu olmalıdır. Aynı zamanda 18 yaşını da doldurmuş olmak gereklidir.

Sınavlar sonucu alınması gereken puanlar silahlı ve silahsız özel güvenlik için farklı puanlardan oluşur. Silahlı sınava girenler için ise puanlamada yazılı ve uygulamalı atışta en az toplam 60 puan olmalıdır. Silahsız güvenlik sertifikası almak için sınav sonucunda da geçerli puan en az 60 olmalıdır  Yenileme için Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yılda 5 veya 6 kez düzenlenen ÖGG( özel güvenlik giriş) sınavına girilmesi gereklidir. Sınavlarda başarısız olma gibi bir durum yoktur.

Karşıyaka güvenlik kursu fiyatları öğrenildikten sonra kurs eğitim bedeli özel güvenlik eğitim kurumuna, sınav harcı ise sınav tarihinden bir buçuk ay önce belirtilen hesap numaralarına yatırılması gerekir.

Güvenlik sertifikası sınav tarihinden 3 hafta sonra çıkar. Sertifikalar İl Emniyet Müdürlüğünün onay işleminden sonra Eğitim Kurumundan alınır.

Özel güvenlik kimlik müracaatı bireyin ikamet ettiği ilin İl Emniyet Genel Müdürlüğüne başvurması gerekir.

Özel güvenlik kimlik kartı yaklaşık olarak sınav tarihinden 40 -50 gün sonra alınır.

Sınav yerleri Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından belirlenir. Sınav yerleri bir hafta önceden İl Emniyet Müdürlüğü tarafından www.ozelguvenlik.pol.tr adresinden açıklanır.

-Güvenlik Sertifikası İçin Kurs Sonunda İş Garantisi Verilir Mi?

Güvenlik sertifikası veren İzmir güvenlik şirketleri İş Garantili Eğitim Vermenin Yasak Olduğuna Dair Asayiş Daire Başkanlığı Tarafından Açıklanan Yazı (133.5 KiB)ya dayanarak kurs sonucu iş garantisi veremezler. İzmir güvenlik şirketleri Karşıyaka güvenlik kursu fiyatları konusunda müşterilerine ödemede kolaylıklar sağlar.

İzmir güvenlik şirketlerinde özel güvenlik olarak çalışırken kimlik kartınızın süresi dolarsa işveren sizi; İHBAR VE KIDEM TAZMİNATI VERMEDEN İŞTEN ÇIKARABİLİR. Bir hak talep edemezsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir