Karşıyaka Özel Güvenlik Kursu

Karşıyaka Özel Güvenlik Kursu Ve Sınav Başvuru Özellikleri

Özel Güvenlik Meslek Yüksek Okulundan mezun olanlar bu temel silahsız eğitimden muaftırlar. Genel kolluktan emekli olanlar bu eğitimden muaftırlar. Silah bölümünden mezun olamayanlar silahsız sertifika alabilirler.

Özel Güvenlik Olmak İçin Sınavı Başaramazsam Tekrar Başvurabilir Miyim?

Karşıyaka Özel Güvenlik Kursu özel güvenlik görevlisi olabilmek için en doğru yerdir. Özel Güvenlik adayı kursta tüm yazılı eğitime katılmalıdır. Aynı zamanda eğitim sonunda Emniyet Genel Müdürlüğünün uyguladığı sınavlara katılmalıdır. Emniyet Gene l Müdürlüğü özel güvenlik için yılda 5-6 kez sınav yapar. Sınavlarda başarısız olan adaylar tekrar sınava girebilirler. Ancak tekrar sınav harcı yatırıp tüm başvuru işlemlerini yeniden yapmak zorundadırlar.

Karşıyaka Özel Güvenlik Kursu Silahlı Özel Güvenlik Eğitimi Başvuru İçin Hangi Belgeler Gerekli?

Silahlı özel güvenlik görevlisi olabilmek için 21 yaşını doldurmak ve en az lise eğitimli olmak gerekir.

Silahlı Özel Güvenlik Olmak İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

  • Devlet hastanesinden Nöroloji, KBB, Göz, Psikiyatri, Ortopedi doktorlarının heyetçe imzaladığı Silahlı Özel Güvenlik görevlisi olur ibareli sağlık raporu gereklidir.
  • Nüfus cüzdan fotokopisi
  • Diploma fotokopisi (aslı ile birlikte) ya da öğrenci belgesi ya da yerine geçen belge fotokopisi
  • İkametgah belgesi
  • Vesikalık resim(8 adet biyometrik fotoğraf {3,25×2,5 cm ebatlarında})

 

Karşıyaka Özel Güvenlik Kursu Silahlı Özel Güvenlik Eğitimi Nasıl Olur?

Karşıyaka Özel Güvenlik Kursu Silahlı Özel Güvenlik eğitimi ciddi bir şekilde uygulama sınıflarında yapılır. 5188 sayılı kanunda belirtildiği şekliyle özel güvenlik kursu yapılır. Silahlı özel güvenlik kurslarında verilen derslerin toplam saati 120 saattir. Bu 120 saatin 100 saatine katılmak zorunludur. Mermi atış talimi 15 metre mesafeden yaptırılır. Sınav sonunda en az 60 ve üzeri puan almak gerekir.

Karşıyaka Özel Güvenlik Kursu Silahsız Özel Güvenlik Eğitimi Nasıl Olur?

Silahlı özel güvenlik sertifikası için neler gerekliyse silahsız özel güvenlik için de aynı evraklar gereklidir. Sadece yaş sınırı 18 yaşı doldurup 19 yaştan gün almaktır. Ortaokul diploması ve bir poliklinikten alınan sağlık raporu yeterlidir. Özel Güvenlik Meslek Yüksek Okulundan mezun olanlar silahsız özel güvenlik eğitimden muaftırlar. Silahsız özel güvenlik eğitim 100 saatlik bir eğitimdir. Sınav sonunda en az 60 ve üzeri puan almak gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir