Online Güvenlik Eğitimi 1

online guvenlik egitimi

Bir yılı aşkın süredir içerisinde bulunduğumuz pandemi sebebiyle birçok işimizi internet üzerinden yapmaya alıştığımız söylenebilir.  Market alışverişinden kıyafete, kozmetikten kitaba, yemeğe kadar aklınıza gelebilecek her alanda online alışveriş yapabilmekteyiz. Bunun yanı sıra bileceğiniz üzere eğitim öğretim süreci de bir süredir online eğitim şeklinde sürdürülüyor. Buna örnek olarak online güvenlik eğitimimiz de gösterilebilir. Dersler, quizler, sınavlar her şey internet üzerinde online bir şekilde yapılıyor. Biz de bir eğitim kurumu olarak sürecin getirmiş olduğu bu şartlarda, sizleri eğitimden mahrum bırakmamak ve zaman kaybetmemek adına sürecin gidişatına bağlı olmakla birlikte online güvenlik eğitimine geçmiş bulunmaktayız. Uzman ve işinde tecrübeli eğitmen kadromuzla sizleri en iyi şekilde mesleğinize hazırlamak için hazırladığımız online güvenlik eğitimi videolarındaki konulara bir göz atalım.

online guvenlik egitimi deltas

Online Güvenlik Eğitimi Konuları

 • Güvenlik Tedbirleri Konu Anlatımı ve Test
 • Silah Bilgisi ve Atış Konu Anlatımı ve Test
 • Güvenlik Sistem ve Cihazları Konu Anlatımı ve Test
 • Genel Kolluklarla İlişkiler Konu Anlatımı ve Test
 • Etkili İletişim Konu Anlatımı ve Test
 • Uyuşturucu Madde Bilgisi Konu Anlatımı ve Test
 • Yangın Güvenliği ve Doğal Afetlerde Müdahale Tarzı Konu Anlatımı ve Test
 • Kişi Koruma Konu Anlatımı ve Test
 • Özel Güvenlik Hukuku Konu Anlatımı ve Test
 • İlkyardım Konu Anlatımı ve Test
 • Kalabalık Yönetimi Konu Anlatımı ve Test
 • DENEME SINAVI

Dilerseniz gelin online güvenlik eğitimi yolculuğunda hangi konular üzerinde çalışılacağını, konu anlatımlarımızın ve testlerimizin nasıl olacağını konuşalım.

 

Güvenlik Tedbirleri Konu Anlatımı

Birinci konumuz olan güvenlik tedbirleri kapsamında göreceğiniz içerikler özetle; devriye hizmetleri, devriyenin amacı ve çeşitleri, devriyenin görevleri ve yöntemleri, devriyede genel olarak dikkat edilmesi gereken hususlar ve girdiğinizde tüm detaylarıyla okuyabileceğiniz ve izleyebileceğiniz alt başlıklar mevcuttur.

online guvenlik egitimi deltas 1

Silah Bilgisi ve Atış Konu Anlatımı

Silah bilgisi ve atış dersimizde adından da anlaşılacağı üzere silahlar ve işlevleri üzerine konu anlatımıdır. Bu konumuzda özetle bahsettiğimiz şeyler; silah çeşitleri, silahlı görev yapan personelin dikkat etmesi gereken hususlar, tabanca çeşitleri ve emniyet tertibatlarıdır. Aynı zamanda silah ve tabanca kullanımındaki tüm detaylar verilmiştir.

Güvenlik Sistem ve Cihazları Konu Anlatımı

Güvenlik Sistemleri: Koruma ve güvenliği sağlamak amacıyla bir yasadışı müdahale eyleminde kullanılabilecek taşıma veya bulundurma izni olmayan silahların, patlayıcıların veya başka her türlü tehlikeli cihaz ve maddelerin herhangi bir yolla korunan alana sokulmasını önleyecek tedbirlerin alınması gerekmektedir.

Bir diğer online güvenlik eğitimi konumuz, güvenlik sistem ve cihazları konusunda anlatılan konular şunlardır; Fiziki güvenlik tedbirleri başlığı altında; aydınlatma sistemleri, beton duvar örgüler, bariyerler, kilit sistemleri vs. konuları mevcuttur. Bunların dışında kontrol noktalarında dikkat edilmesi gerekenler, x-ray cihazının tanıtımı, bagaj kontrolü gibi konulara da yer verilmiştir.

Genel Kolluklarla İlişkiler Konu Anlatımı

Genel Kolluk:  Genel emniyeti ve asayişi sağlamak ve kamu düzenini korumakla yükümlü silahlı birer kuvvet olan;  polis, jandarma ve sahil güvenlikten oluşur. Polis; belediye sınırları içerisinde,  jandarma; belediye sınırları dışında kalan ve henüz polis teşkilatı olmayan yerlerde, sahil güvenlik; deniz, liman ve karasularımızda kamu düzeninin sağlanması ve korunması konusunda  görevli ve yetkilidir.

Bu konumuzda genel kollukların neler olduğunu anlatarak başlıyoruz; jandarma, polis, sahil güvenlik. Bunların dışın da bir de yardımcı kolluklar başlığı altında incelediğimiz kolluk kuvvetleri mevcuttur. Bir de online güvenlik eğitimi sonrası olmaya hak kazanacağınız özel güvenlik görevlisinin yetki ve sorumluluklarını anlattığımız başlığımız bulunmaktadır.

Etkili İletişim Konu Anlatımı

Etkili iletişim başlığında ise, iletişimin tanımını ve önemini anlatarak konuya giriş yapıyoruz. Bunların ardından iletişim sınıflarını; kişilerarası iletişim, grup iletişimi, örgütsel iletişim, toplumsal iletişim ve iletişim çeşitlerini; sözlü, sözsüz, yazılı, işledik.

online güvenlik eğitimi

Uyuşturucu Madde Bilgisi Konu Anlatımı

Uyuşturucu madde bilgisi konu anlatımında üzerinde durduğumuz konular başlıca şunlar:

-Ülkemizdeki Uyuşturucu Madde Mevzuatı

-Uyuşturucu maddelerin tanımı

-Uyuşturucu madde bağımlılığının tanımı

-Psikolojik bağımlılığın tanımı

-Fiziksel bağımlılığın tanımı

-Madde bağımlılığının temel belirtileri

-Uyarıcı maddelerin sınıflandırılması

Elde ediliş kaynaklarına göre

Yarattığı etkilere göre

– Uyarıcı ve uyuşturucu maddelerin insan beyninde ve vücudunda etkileri

-Uyuşturucu maddeleri kullananların gösterdiği belirtiler

-Uyuşturucu maddelerin yarattığı yan etkiler

-Uyuşturucu maddelerin günlük yaşamda ve argoda pazarlanırken kendi piyasasında verilen farklı isimler.

İkinci partta verdiğimiz diğer eğitimleri ve içeriklerini sizlerle paylaşacağım.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir