SİLAHLI ÖZEL GÜVENLİK YENİLEME EĞİTİMİ

özel güvenlik atış eğitimi

Silahlı özel güvenlik yenileme eğitimi, silahlı özel güvenlik sertifikasına sahip olan kişilerin her 5 yılda bir alması gereken özel güvenlik eğitim türüdür. Silahlı özel güvenlik görevlilerinin görevlerine devam edebilmeleri için kimlik kartlarının sürelerinin bitmesine en fazla 1 yıl en az 6 ay kala bu eğitimi almaları, sınava girmeleri ve sertifikalarını değiştirmeleri gerekmektedir.

 

Silahlı Yenileme eğitiminde göreceğiniz dersler genel olarak temel silahlı eğitimde alınan derslerle aynı olmakla birlikte temel eğitimde toplamda 120 saat olan Ders süres yenileme eğitiminde 60 Ders saatidir.  Verilen eğitimi kapsamında; mevzuatta yer alan kişi hakları, suç ve suçun türleri, yetki ve ceza, tedbir ve güvenlik, ilkyardım, yangın ve uyuşturucu gibi detaylı bilgiler sunulmaktadır.

 

Eğitiminizin tamamlanmasını müteakip bu eğitimi takip eden sınavlara girmeye hak kazanırsınız. İçişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen bu sınavda şu an ki yönetmeliklere göre gerek yazılı gerekse uygulamalı atış yenileme sınavlarında düşük not dahi alınsa sınavda başarılı kabul edilerek silahlı özel güvenlik kimliğinin yenilenmesine hakkazanılır. Şayet sınava girmemiş ise sınavdan kalınmış olur, diğer bir deyişle başarısız olunur.Silahlı özel güvenlik yenileme eğitim süreci ve diğer konularda daha fazla bilgi için Buca Delktaş Özel Güvenlik Eğitim Kursları!

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir